جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دخانيات، تهديدي براي پيشرفت،
روز جهانی بدون دخانیات سال 2017

با شعار : "دخانیات، تهدیدی برای پیشرفت"

"دخانیات، تهدیدی برای پیشرفت"
شعار امسال روز جهانی بدون دخانیات نشانگر تهدیدهای صنایع دخانی است که متوجه پیشرفت جوامع از جمله بهداشت و اقتصاد شهروندان می شود. سازمان بهداشت جهانی در برنامه امسال اتخاذ قوانینی را به جوامع پیشنهاد می کند که باعث بهبود سلامت و پیشرفت جوامع پس از غلبه بر بحران جهانی دخانیات می گردد.

اهداف شعار روز جهانی بدون دخانیات در سال 2017
_ برجسته سازی روابط بین مصرف محصولات دخانی، کنترل دخانیات و پیشرفت پایدار
_ تشویق جوامع به انجام کنترل دخانیات در سطح ملی و پیوستن به برنامه پیشرفت پایدار 2030
_ حمایت از کشورهای عضو معاهده و جوامع مبارزه کننده با مداخلات سیاسی صنایع دخانی که منجر به اقدام ملی جدی تری در زمینه کنترل دخانیات می گردد.
_ تشویق عموم و اعضای معاهده در سطح وسیع تر برای شرکت در فعالیت های ملی، منطقه ای و بین المللی به منظور اعمال راهکارهای پیشرفت و تحقق اهدافی که اولویت شان کنترل دخانیات است.
_ نشان دادن همکاری اشخاص به طور فردی در رسیدن به دنیایی عاری از دخانیات خواه از طریق عدم خریداری و مصرف محصولات دخانی، خواه با ترک این محصولات
نقش کنترل دخانیات در سلامت و پیشرفت
سازمان بهداشت جهانی از جوامع می خواهد تا برنامه های کنترل دخانیات را سرعت بخشند و در اولویت قرار دهند که این امر خود در جهت حمایت از برنامه جامع پیشرفت پایدار تا سال 2030 می باشد.
همه کشورها از کنترل مصرف دخانیات نفع خواهند برد و شهروندان خود را از مضرات مصرف دخانیات محفوظ می دارند و باعث کاهش بار مالی ناشی از آن در اقتصاد ملی می گردند. هدف برنامه جامع پیشرفت پایدار و هفده هدف جهانی آن بیانگر این است که از این برنامه " هیچ کس باقی نمی ماند."
برنامه های کنترل دخانیات به شدت مورد توجه برنامه جامع پیشرفت قرار گرفته است. یکی از موثرترین این برنامه ها عبارتست از کاهش یک سومی آمار جهانی تا سال 2030 در مرگ و میر زود هنگام ناشی از بیماری های غیرواگیر از جمله بیمارهای قلبی عروقی، سرطان و بیماری های مزمن انسدادی ریوی. تقویت در اجرای قوانین معاهده جهانی کنترل دخانیات به تحقق برنامه جامع پیشرفت کمک می کند.


١٠:١٠ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٤٦٤٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٧خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment